Yaşayan Yoga: Mudrasana

MEVHEŞ EBUSSUUTOĞLU
BAŞLANGIÇ: 21 OCAK 2021
177

Nasıl ki okyanusta dalgalar bir aşağı bir yukarı hareket ederken dalganın altı veya üstü daha iyi diye seçmiyorsak, bizi dalgayı bütün görerek, birlikte devinmeye davet eden bir yaşam biçimi sunuyor “Yaşayan Yoga ”.

Tıpkı yaşamda olduğu gibi bedenimizde de yaşamsal nehirler ve kanallar var.

Yoga Mudrasana seanslarında, yoganın kadim köklerini onurlandırarak pozların kendini canlandıran simyasına tanık oluyoruz. Biz duruşların içinde iken, bedendeki marma (yaşamsal) noktalar doğal olarak uyarılıyor. Asana, marma (yaşamsal) noktaları tetikleyen bir mühür, kilit haline geliyor. Tüm beden pranayı(yaşam gücünü) bilinçli bir alanda tutan  bir mudraya dönüşüyor. Ve Yoga yapılan bir kavram olmaktan çıkıp yaşayan bir ete kemiğe bürünüyor.

Asananın (duruşun) mudrasana haline gelmesi için gerekli enerjetik hizalamayı sağlamak günlük yaşamda ihtiyacımız olan zihinsel, ruhsal ve fiziksel planlardaki dengeli yaşam gücünün anahtarlarından biri. Yoga’nın kardeş bilimi olan ve yaşamsal noktalar üzerine kurulmuş Kalari Savaş Sanatı’ndan, özel seçilmiş esnemeler, ısınmalar ve duruşlar da bu yolculukta bize destekleyici  bir deneyim sunuyor.

İçerik:

Kalari Lohars (Isınmalar)

Yaşayan Meditasyonlar

Surya Namaskarlar

Kalari Vadivus ( Duruşlar)

Vinyasa akış içinde mudrasanalar

“Marma” Yoga Nidra

  1. Oturum: 21 Ocak 2021
  2. Oturum: 28 Ocak 2021
  3. Oturum: 4 Şubat 2021
  4. Oturum: 11 Şubat 2021

Saat: 19:00-20:15