Hakkımızda

Ana Sayfa / Hakkımızda
ZİHİN GÜNLERİ

Neden?

Günümüzde yaşamı anlama ve anlamlandırma sürecinde kadim bilgilere ve onların güncel yorumlarına gereksinimlerimiz belki de her zamankinden daha çok var. Nitekim, bu bilgiler binyıllardır insanlarla birlikte birikerek günümüze kadar geldi. Unutulmamalıdır ki, bu bilgilerin değeri derinlere uzanan sağlam kökleridir. Bugün, 2500 yıllık bir teknik olan ‘mindfulness’ ya da meditasyon uygulamaları bu kökler üzerinden yeni bilgilerle harmanlanarak daha da yaygınlaşmakta ve günümüzün yaygın sorunlarına karşı bir seçenek haline gelmektedir. Bu platform, zihinsel edimi köklerinden koparmadan bugüne, bugünden de yarına taşımayı amaçlamaktadır.

Kimiz?

Zihin Günleri bir bilgi ve kültür platformu olarak 2019 yılında kurulmuştur. Kurucu kadro 2005-2020 yıllarında Hariom Yoga Merkezi olarak Kadıköy’de kütüphanesi, gezileri ve kültürel etkinlikleriyle bir yoga stüdyosundan daha fazlasını kapsayan bir buluşma ve varoluş mekanının kadrosudur. 

Zihin Günleri, İstanbul’da Kent Üniversitesi’yle ortak olarak düzenlediği seminer ve atölyelerde yoga ve meditasyondan, edebiyat ve sanata geniş bir yelpazeyi içerdi. Şimdi bu birikim internet platformuna taşındı. Platformda düzenli ve canlı olarak yoga, ayurveda ve meditasyon buluşmalarıyla birlikte edebiyattan, psikanalize birçok etkinlik yer almaktadır.

Merkezimiz, Yoga Alliance International ve Meditation Alliance International Türkiye temsilcisidir.