İSTANBUL ZİHİN GÜNLERİ

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:
Ünvanı : Ahmet Bora Ercan
Adresi :Hasanpaşa Mahallesi Ahmet Rasim Sokak 16, 34722 İstanbul, Türkiye
Telefon :0216 414 69 86
Fax :
E-mail:info@zihingunleri.com

1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı : {_aliciad_} {_alicisoyad_}
Adresi:{_teslimatadresi_}
Telefon:{_alicitelefon_}
E-mail:{_alicimail_}

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.zihingunleri.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih :{_tarih_}
{_urunbilgileri_}

Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödeme şekli: {_odemesekli_}
Teslimat adresi: {_teslimatadresi_}
{_odemetablosu_}

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, www.zihingunleri.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün  fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgenin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
AHMET BORA ERCAN

ALICI
{_aliciad_} {_alicisoyad_}

İSTANBUL ZİHİN GÜNLERİ

İade Şartları

İade/değişiklik işlemi için, satın alınan etkinlik biletinin faturasının aslının, aşağıdaki adımları izleyerek bize göndermeniz gerekmektedir.

İade için;
– İade işlemi için, ürünü teslim aldıktan sonraki 7 gün içinde, info@zihingunleri.com mail adresine e-mail atarak, iade talebinizi iletmenizi rica ederiz.

– Bu aşamadan sonra, sipariş numaranızı mutlaka belirterek, faturanın arkasında yer alan “iade/değişim formu”nu eksiksiz doldurarak ve faturanın aslı ile adresimize gönderebilirsiniz.

– Herhangi bir sebeple 7 gün içinde iade etmek istediğinize etkinlik biletinie ait “iade/değişim formu”nun ve faturasının kargo ücreti sizin tarafımızdan ödenecektir.

– İade etmek istediğiniz etkinil biletine ait belgeler elimize ulaştıktan sonra en kısa sürede, siparişiniz iptal edilecek ve ödediğiniz tutar kredi kartınıza iade edilecektir. İptal işlemi gerçekleştiğinde size göndereceğimiz e-mail ile bilgilendirme yapılacaktır. Kredi kartına iade işlemlerinde, bankanızdan kaynaklanan nedenlerle bedelin kredi kartınıza yansıması 10 günü bulabilmektedir.

Ürün değişimi için;

– Sitemizden aldığınız etkinlik biletinin etkinlik tarihinden 1 hafta öncesine kadar değişimi yapılabilmektedir. Etkinliğin tümü için alınan etkinlik biletinin değişimi mümkün değildir. Ancak tek gün biletleri için değişim talebi yapılabilir. Böyle bir değişim talebiniz olduğunda info@zihingunleri.com adresine mail atarak, değişim talebinizi iletmenizi rica ederiz. Talebiniz bize ulaştığında en kısa sürede yeni biletiniz email adresinize postalanacaktır.