Beden Haritalama

NESLİHAN MEMİGÜVEN
17 HAZİRAN 2021 19:30-21:00
118

Bedenlerimiz ile kurduğumuz bağı, hareket/nefes/mindfulness çalışmaları ile  güçlendirmenin değerini biliyoruz. Bir çoğumuz için bu pratikler günlük yaşamımızın  ayırılmaz bir parçası.

Bu atölye çalışması, bedenimizle kurduğumuz bağı yaratıcı sürecin akışı içinde keşfedilmemizi ve bedenin bilgeliğinin resim, yaratıcı yazı ve dans çalışmaları ile kendini ifade etmesini mümkün kılmaktadır. Yaratıcı süreç bedenimiz ve hislerimizle kurduğumuz ilişki ile şekillenmektedir. Bedenimizi deneysel ve sanatsal olarak keşfetmek, bedenimiz, yaratıcılık ve yaşam deneyimlerimizle daha derin bağlar kurmamızı sağlar.

  • Tanışma ve akış paylaşımı
  • Hareket ve dans ile somatik farkındalık
  • Resim
  • Yaratıcı Yazı
  • Paylaşım

Çalışma herkese açıktır. Sanat ya da dans tecrübesi aranmamaktadır.

17 Haziran 2021 Perşembe 19:30-21:00

Bu atölye süresince ders kaydı yapılmayacaktır. Canlı dersi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

ODTU İşletme mezundur. Uzun yıllar dış ticaret konusunda yönetici olarak çalıştıktan sonra yaklaşık 10 yıl kurucularından  olduğu Performans Akademisi kapsamında koç ve eğitmen olarak duygusal zeka, yaratıcılık ve değişim yönetimi konularında çalışmıştır.

Yaşama ve insana dair duyduğu merak yıllar içinde  farklı disiplinler içinde bir yolculuğa dönüşmüş ve 2017 yılında kariyerinde farklı bir çizgiye yönelerek Create Institute – Toronta’da 3 yıllık Dışavurumcu Sanat Terapisi almıştır. Halen bireyler ve gruplar ile terapi ve yaratıcı keşif çalışmalarına devam etmektedir.

İnsanın potansiyeline ve yaratıcılığına olan güveni, çalışmalarının odak noktasıdır.

https://poiesissanatterapisi.com/