Hamile Yogası (Bireysel Ders)

MUKTA MÜGE
₺800 (%18 KDV DAHİL)(4 OTURUM)

Hamile Yogası dersleri bir saat sürer. Bilinenin aksine normal vajinal doğumu amaçlayan bir dersten ziyade, anne adayının hamilelik süresince yaşadığı sıkıntıları rahatlamayı amaçlar. 3 trimesterde karşılaşılan farklı durumlar; uykusuzluk, mide bulantısı, bel ağrısı, korku, ilk şok, ödem gibi, zihinsel, ruhsal ve fiziksel hamilelik sorunları için mükemmel bir destek sağlar, doğuma hatta doğum sonrasına hazırlar. Anne adayını hem güçlendirir hem de rahatlatır.

Hamile Yogası dersleri, meditasyon, yogik ve doğum nefes çalışmaları, yoga pozları, rahim dans çalışmaları ve derin gevşeme çalışmalarından oluşur.

Hamile kadının her yoga pozunu yapmasının bir anlamı yoktur. Bazı pozları da yapmaması gerekir. Bütün ders akışı bu ihtiyaçlar çerçevesinde belirlenir. Genel yoga sınıflarına girerek yapılan yoganın hamileler üzerinde aynı etkileri yaratmadığı bulunmuştur.

Normal bir hamilelik sürecinden geçen bütün gebeler bu derslere katılabilir. Dersler ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişecektir.

  • Eğer sizin hamileliğiniz sürekli dinlenme, hareketsizlik gerektiren, sizi psikolojik olarak yoran bir hamilelik ise, bu durumda size sadece nefes, meditasyon ve derin gevşemeden oluşan, daha hareketsiz bir ders önerilecek ve stres, kaybetme korkusu gibi duyguları yenmenize yardımcı olunacaktır.
  • Eğer, hamile kalmaya çalışıyor, tüp bebek tedavisi görüyorsanız, hamileyseniz ve hamilelik depresyonunun içinden geçiyorsanız, doğum yapmış ve lohusa depresyonunu tecrübe ediyorsanız, yine bu derslere katılabilirsiniz. Stres, mutsuzluk, yalnızlık, korku, kendini yetersiz hissetme, bebekle bağ kuramama gibi durumlar çok sık yaşanmakla birlikte maalesef yeterince konuşulmamakta ancak bu derslerin çok fayda sağladığı sorunlardır.

Bireysel özel dersimiz birer saatlik 4 oturumdan oluşmaktadır. Oturum tarihlerine ve saatine hocanızla birlikte karar vereceksiniz.

Yogayla ilk tanıştığı günü 11 yıl, öğretmeye başladığı günü 9 yıl geride bırakmıştır.

Yoga terapisti ve hamile yogası eğitmenidir.

Nefes darlığı ve siyatik ağrısı sebebiyle başladığı Yin yoga dersleri, zaman içinde Hatha Yoga eğitimine, oradan Hindistan’da yoga terapi eğitimine uzanmıştır. Bu temellerin üzerine aldığı hamile yogası eğitimleri sayesinde, hamilelik sorunlarına terapi pozlarıyla derin yaklaşımlar sunabilmektedir.

Bedensel terapiler, Tayland’da masaj eğitimine yönlendirmiş, orada hamile masajı ve thai masaj eğitimlerini tamamlamıştır. Asya’dan sonra Latin Amerika ülkelerinde 1 sene yaşamış ve hamile yogası öğretmiştir. Şimdi Amerika’da yaşamakta ve ders vermeye devam etmektedir.