21 Günlük Kudalini Bahar Arınması

GÜLNUR BADAKAL
Başlangıç Tarihi: 13 MAYIS 2024

Kundalini Yoga ve meditasyon çalışmalarının birincil amacı, dikkatimizi dışardan içeri çağırarak bedeni ve zihni arındırmak ve yaşam enerjimizi yükseltmektir. Bu nedenle Kundalini Yoga setlerine “arınma” anlamına gelen Kriya denir. Çalışmalar belli bir niyetle, belirli sürelerde uygulanır. Adanmış uygulayıcılar, 40, 90, 120, 1000 gün olmak üzere, farkındalıkla bedenin&zihnin sınırlarını esnetmek ve aşkınlık için çalışır. 

Bu 21 günlük çalışma, alışageldiğimiz düzenin dışına çıkarak kendi varlığımıza bakmak ve gücümüzü hatırlamak için bir davettir. Bir kriya ve meditasyondan oluşan çalışmamız maksimum 1 saat sürecek. 

Kuvvetli bir üçüncü çakra, karar verip eyleme geçme kapasitesini arttırır. Yoğun ve aktif bir bir üçüncü çakra çalışması olan Kriya, göbek bölgesinin gücünü harekete geçirir ve karnı kısa sürede şekillendirir. 

Uygulayacağımız meditasyon ise alma-verme ilişkilerimizi yeni bir bakış açısıyla görmek için dördüncü çakraya yani şefkatin evi olan kalbe odaklanır.

Sistemimizde bilinçli olarak yaratacağımız stres, pek çok kişinin Kundalini Yoga’ya ‘tehlikeli’ gözüyle bakmasına ve -tabiri caizse arkasına bakmadan çalışmadan vazgeçmesine sebep olabiliyor. Bu nedenle duygusal ve fiziksel olarak “hazır” hissetmeyi ve kendinize vereceğiniz sözü tutmak için göstereceğiniz çabayı önemsiyoruz. Bu süreçteki deneyimlerinize elimizden geldiği kadar destek olacağımıza güvenebilirsiniz. Ne deneyimlersek deneyimleyelim, karşılaştıklarımız bizim bir parçamız olacak… Özetle, yargısız ve kapsayıcı olmaya hazır olan herkes katılabilir… 

13 Mayıs 06.30-07.30, 21 gün her sabah.

 4500 TL (artı KDV)

 

Eğitim sürecinde dersler kaydedilmeyecek.

Programa kayıt yaptırmak için info@zihingunleri.com’a mail atabilirsiniz.