Events Schedule

Yin Yoga

Her yaşa ve seviyeye uygun meditatif bir yoga uygulamasıdır. Pozlarda 3-5 dakika arası, uzun süre kalınır ve uygulama sırasında hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Hem zihni, hem bedeni meditasyona hazırlar.

Events Schedule

Kundalini Meditasyonları

Kundalini Yoga, diğer adıyla “Farkındalık Yogası”, yaşına ya da fiziksel becerilerine bakılmaksızın herkes tarafından yapılabilecek basit yoga tekniklerinden oluşur. Kundalini; nefes (pranayama), yoga duruşları (asanalar), çent etme (mantra), ses ve meditasyondan oluşan bir bütündür. Enerjinizi yükselterek en yüksek bilinç halini deneyimlemenizi amaçlayan Kundalini Yoga sayesinde sağlıklı bir bedene ve dengeli bir zihne sahip olabilirsiniz.

Events Schedule

Nefes Meditasyonları

Geçen zaman değil,
Biziz geçen, zamandan.
Ve geçerken, her gün binlerce düşünceyle, yerden yere vururuz kendimizi.
Yetişme, bitirme, yetebilme, daha iyi olabilme kaygısı, çabası… (...)

Events Schedule

Mandala Meditasyonu

Hindistan kökenli bir meditasyon tekniği ve aynı zamanda sanatsal bir çalışma olan Mandala, Batı dünyasına İsviçreli Psikiyatr Carl Gustav Jung aracılığı ile girmiştir. Popüler boyama kitaplarının çok ötesinde bir kişisel farkındalık yolculuğu olan Mandala Meditasyonları, Jung’un kollektif ve bireysel bilinçdışı alan ile şekillendiğini söylediği Ego Ben’in semboller ve renkler aracılığıyla farkedelmesi ve bu sayede Gerçek Ben’e ya da Öz Ben’e yolculukta önemli bir tekniktir.

Events Schedule

Hatha Yoga

Hem yogaya yeni baslayanlar hem de duzenli yoga pratigi olanlar icin baslangictaki zihinlerine, bedenlerine, asana pratiklerine geri donusleri, bakislari odakli yapacagimiz bu calismada pozla ilgili tum yargi ve bildiklerimizi kenara birakarak, poza nefesle adim adim yerlesmeyi, pozda kalirken zihni ve bedeni rahatlatmayi arastiracagiz.

Events Schedule

Vinyasa Yoga

Vinyasa yoga Asanaların belirli bir düzende birbirine bağlanması ile oluşur. Akış içinde nefes ve beden koordineli şekilde hareket ederken zihin sakinleşir. Her asana bir sonraki asanaya hazırlar. Beden hareket halinde iken meditatif bir zihne ulaşmayı amaçlar.

Events Schedule

Kısa ve Çok Kısa Öykü

Araç olarak yazıyı kullandığımız bir grup çalışması yapacağız. Çalışma katılımcıların sadece kendi olarak yazmalarıyla, yazarken kendini yaratıcılıklarını ortaya koymalarıyla gerçekleşecek. Rekabet yok, şablon yok. Teknik öğrenmek ya da bilgilenmek de değil amaç. Önce Birlikte Yazma Atölyesi’nin hikayesini anlatacağım. Sonra da benzer bir çalışmayı birlikte gerçekleştireceğiz. Küçük bir grup 15-20 dakika boyunca verilen konuyu üzerinde yazacak.

  • 1
  • 2