1. Taksit

885
(%18 KDV DAHİL)

2. Taksit

885
(%18 KDV DAHİL)

İleri Seviye Yoga Terapi Uzmanlık Programı (2. Modül)

ERDOĞAN YENİCE
17 MAYIS – 28 HAZİRAN 2021
1180
(ÖN ÖDEME)

Patanjali yoga geleneği ve Ayurveda sağlık sisteminden gelen Yoga Terapi, kişinin her seviyede sağlıkla ilgili sıkıntılarıyla baş etmesi, belirtilerin azaltılması, bedenin dengeye gelmesi, yaşam gücünün artması için yoga tekniklerinin ve uygulamalarının nefes, mantra ve meditasyon çalışmaları ile uyarlanması ile oluşturulmuş bütüncül bir sistemdir. Sistem her beden yapısına göre uyarlanabilir. Ayrıca yoga tecrübesi gerektirmez, 7’den 70’e kadar her yaştan insan tarafından uygulanabilir.

Uygulama, yoga pozlarının vinyasa – akış şeklinde birbiri ardına sıralanması ve nefesle birlikte tekrarlanması şeklinde gelişir. Pozları tekrar etmek, bozulan sinir-kas sistemini tekrar dengeye getirmek için etkili yöntemlerden birisidir. Tekrarla birlikte hareket kalıpları değişmeye ve dolayısıyla bedendeki fiziksel dengesizlik (postür sorunları) düzelmeye başlar.

Dikkatlice sıralanmış yoga pozlarını,  nefesle birlikte akış halinde Yoga Terapi şeklinde uygulamak, daha derindeki kasları ve iç organları etkiler. Prana-nefes,  akış halinde olduğu için uygulamanızı daha meditatif bir hale getirir. Doğru akan nefes ve meditasyon hali ise psikolojik ve duygusal durumunuzu olumlu etkilediği için fizyolojik rahatsızlıklarla rahatça baş edebilmenizi ve kolayca iyileşmenizi sağlar.

 • Herhangi bir eğitmenden alınmış yoga terapi eğitimi olan yoga eğitmenleri;
 • 200 saat temel yoga eğitimi almış ve en az 2 yıldır ders veren tecrübeli eğitmenler
 • Fiziksel ve fizyolojik rahatsızlıklarla ilgilenen tıp personeli;
 • Yogaya ilgi duyan tecrübeli yoga severler
 • Yukarıdaki uygulamalara ilgi duyan herkes 
 • Not: Bu bölüme katılım için mülakat yapılacaktır.

Bu modülde yoga terapi uygulamalarının “fizyolojik rahatsızlıklar” için tıbbi tedaviye destek uygulamaları işlenecektir. Batı tıbbına destek amaçlı olarak kadim doğu öğretilerinin yoga terapi uygulamaları içine adapte edilmesi aşağıdaki başlıklar altında incelenecektir. Yoga terapi uygulamalarınızın içine; enerji beden çalışmalarını, meridyen teorilerini, mindfulness meditasyon uygulamalarını, 5 element nefes ve meditasyon uygulamalarını ve fizyolojik hastalıklarda güvenli yoga uygulamalarını nasıl adapte edebileceğinizi öğreneceksiniz. 

İçerik;

 • Fizyolojik sistemeleri tanıma
 • Ayurveda’ya genel bakış
 • Nefes, mantra ve meditasyonun yoga uygulaması içine adapte edilmesi;
 • Sindirim sistemi; kabızlık, bağırsak hastalıkları, reflü vb. için örnek uygulamalar;
 • Solunum sistemi; KOAH, astım sorunları için örnek uygulamalar;
 • Hormonal sistem sorunları üzerine yaklaşımlar; Menopoz, PMS vs.
 • Sinir sistemi hastalıklarında yaklaşımlar; hiperaktivite, MS, Parkinson, Demans, Alzheimer gibi hastalıklarda tedaviye destek amaçlı uygulamalar,
 • Kardiyovasküler sistem; kalp rahatsızlıkları, tansiyon sorunları için örnek uygulamalar,
 • Lenf ve bağışıklık sistemiyle ilgili; alerji, romatoid artrit, kronik yorgunluk vb. için örnek uygulamalar,
 • Üriner ve üreme organları için örnek uygulamalar,
 • Endokrin; Tip 2 diyabet, tiroid sorunları için örnek uygulamalar,
 • Duygusal sorunlar; stres, kaygı, uyku sorunları, yorgunluk gibi durumlar için örnek uygulamalar;
 • Meridyenler, akubası teorileri ve uygulamaları,
 • Mindfulness meditasyon uygulamaları,
 • 5 Element teorisine göre kişilik testleri ve analizler.

(5 element teorisi detayları inziva programında işlenecektir)
Toprak elementi yoga terapi, nefes, meditasyon uygulamaları;
Su elementi yoga terapi, nefes, meditasyon uygulamaları;
Ateş elementi yoga terapi, nefes, meditasyon uygulamaları;
Hava / Metal elementi yoga terapi, nefes, meditasyon uygulamaları;
Ağaç / Eter elementi yoga terapi, nefes, meditasyon uygulamaları;

Uyarı:
Bu eğitimde sunulan hiçbir şey tıbbi tedavi yerine geçmez! Bu çalışmalar tamamen tıbbi tedaviye destek amaçlı öğretilerdir. Önemli bir rahatsızlığınız varsa ve eğitime katılmayı düşünüyorsanız mutlaka doktorunuza danışın ve eğitmenlere önceden bilgi verin.

Bu program YA International 500 saat eğitim uygulamasının bir parçasıdır. Bu sisteme dahil olmuş ve daha önce eğitim almış kişiler için 100 saatlik “İleri Seviye Yoga Terapi Uzmanlık sertifikası”, diğer katılımcılara “Katılım belgesi” verilir. Sertifikaya hak kazanmak için bütün eğitim ve inzivaya katılım zorunludur. Verilecek ödev ve okumaların eksiksiz ve tam olarak yapılması gerekmektedir.
YAI sistemine dahil olma koşullarını lütfen sorunuz. 

17 Mayıs – 28 Haziran 2021

 • Teori dersleri : Pazartesi ve Cuma günleri 20.30 – 23.30
 • Uygulama dersleri : Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 19.00 – 20.00 / Cumartesi, Pazar günleri 10.00 – 11.00  
 • İnziva: Temmuz ya da Ağustos ayında 4 günlük bir inziva yapılacaktır. İnzivaya katılım zorunludur.
 • Eğitim süresi toplam 100 saattir. Teori derslerine katılım zorunludur. Eğitimden verim alabilmek için uygulama derslerinin de tamamına katılım tavsiye edilir, ancak belirli koşullarda haftada 2-3 uygulama dersine katılım yeterli kabul edilecektir. Bütün uygulama ve teori dersleri kayıt alınacak ve katılımcılarla paylaşılacaktır.
 • İleri Seviye Yoga Terapi Uzmanlık Programı ücreti 2.500 TL + KDV’dir.
 • Kayıt için 1.000 TL ön ödeme yaptıktan sonra kalan ücreti eğitim tarihleri içinde 2 taksit halinde ödeyebilirsiniz.   

Ülkemizin kişisel gelişim, psikoloji, spiritüel kitaplar, bilgisayar teknolojileri ve iş dünyası konusunda önemli yayınevlerinden birisi kabul edilen Sistem Yayıncılığın kurucusuyum… Uzun yıllar psikoloji, sosyoloji, felsefe, NLP teknikleri, aile dizimi, iletişim, iş dünyası konulu kişisel gelişim ve psikoloji kitapları yayınladım. Yazarları ile seminer ve konferanslarını düzenledim.  2003 yılında yoga ile tanıştıktan sonra birçok eğitmenden yoga, nefes ve meditasyon dersleri aldım ve bilinen bütün spiritüel çalışmaları deneyimledim. 2010 yılından itibaren yolculuğuma yoga eğitmeni olarak devam etmeye karar verdim… Klasik Hatha Yoga, Yin Yoga, Vinyasa ve Yoga Terapi tarzı uzmanlaşma eğitim programları ve dersler vermekteyim. 2015 yılı başında 25 yıl çalıştığım aktif yayıncılık hayatından çekildim ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yoga, nefes, meditasyon eğitimleri ve kampları düzenleyerek devam etmekteyim… 

İletişim Tel: 0552 616 4306 

e-posta: erdoganyenice@gmail.com

https://www.facebook.com/erdoganyenice34/

https://www.instagram.com/erdoganyeniceyoga/

DİLARA YENİCE KİMDİR?

Yayıncı ve editör bir anne babanın kızı olarak 1988 yılında Dünya’ya geldim. Kitapların içinde büyüdüm, özellikle kişisel gelişim kitapları, ve etrafımda Türkiye’nin en iyi psikologları vardı her zaman yazarlarımız olarak. Psikolojiye merakım bu şekilde başladı ve üniversite tercihim bu yönde oldu. 2011’de üniversiteden mezun olduğumda hali hazırda bir senedir Microsoft’ta staj yapıyordum ve stajım işe dönüştü ta ki 2016’nın sonunda kurumsal hayatın bana göre olmadığını anlayana ve istifa edene kadar. Önce, hayal kurmayı unuttuğum bu süreçte, bana en yakın ve en zevk veren şey olan yemek alanına yöneldim ve 1 sene aşçılık ve restorancılık eğitimi aldım. Kurs bitince babamla Edremit, Kazdağları’na taşınmaya karar verdik. Babam sayesinde az cok yogayla yıllar önce ilgilenmeye baslamış ama ciddi olarak eğilmemiştim. Edremit’e taşınmak beni bir nevi yogayla da buluşturdu, önce Hatha Yoga eğitimi aldım Fatmanur (Kayral) hocamdan, sonra babamdan Yoga Terapi eğitimini aldım. Eğitmenlik yolculuğum bu şekilde başladı, ve aynı zamanda babama asistanlık yapıyorum. Şimdiye kadar öğrendiğim her şey yogayla buluşunca çok güzel bir kombinasyon oldu ve olmaya devam ediyor. Namaste

İletişim Tel: 0553 267 6644

e-posta: dilara_yenice@hotmail.com

5 ELEMENT NEDİR?

Beş element; Su, Ateş, Ağaç, Metal ve Toprak’tan oluşur. Su, aşağıya doğru nemlendirir… Ateş, yukarı doğru alevlendirir… Ağaç, eğilip bükülebilir; esnekliktir… Metal, eritilip sertleştirilebilir; çelik gibi güçlü ve sağlam olmayı sağlar… Toprak ise, yapmayı, oluşturmayı, yaratıcılığı, eylemi getirir; tohumu ekmeye, yetiştirmeye ve hasat etmeye olanak tanır…

Beş elementi anlamak için doğayı anlamak gerekir. Çünkü, “Doğa en büyük öğreticidir”… Ağaçlar, ‘Ağaç Elementidir… Dereler, göller, denizler ‘Su Elementidir’… Güneş, ‘Ateş Elementidir’… Her yere yayılmış olan kayalar ‘Metal Elementi’; yeryüzünün bütünü ise ‘Toprak Elementidir’… 

Tıpkı bir yılın tüm mevsimlere sahip olması gibi bizlerin de tüm elementleri içimizde barındırdığımız bir gerçektir. Hastalıklarımızın temelinde, bir elemente özgü enerjinin dengesizleşmesi, elementlerin temsil ettiği özelliklerin bilinmemesi vardır.

Beş element, ‘Yin’ ve ‘Yang’ kuramıyla birlikte kadim bilgilerin en önemli denge kavramlarından birisidir. Ancak bu bilgilerin unutulması ya da unutturulmaya çalışılması, günümüzün modern yaşamı ile birlikte sağlıklı yaşamın temeli olan ‘denge’nin-5 element dengesinin- bozulması, sağlıkla ilgili sorunlarımızın artmasına neden olmuştur. 

“5 Element ve Yoga Terapi” çalışmamızda; yoga, nefes, meditasyon çalışmaları ile elementlerden yararlanmanın, her insana özgü olan ve ‘nasıl yapılacağını bilmenin’ uygulamalarını yapacağız…