Hamile Yogası (Bireysel Ders)

BURÇİN ÇAKIR
₺800 (%18 KDV DAHİL)(4 OTURUM)

Sadece doğum anına hazırlık için değil, doğum öncesi ve sonrası için hamile yogası

Hamile yogası ile rahat ve sağlıklı bir hamilelik ve doğum sonrasına hazırlık amaçlanmaktadır. Kişinin kendisi ve bebeği ile kurduğu bağı güçlendirerek stresi azaltmaya yardımcıdır. Güç, elastikiyet ve denge sağlarken hamilelik sırasında oluşan sırt, bel ağrıları, uykusuzluk, yorgunluk , mide rahatsızlıkları gibi hamilelik sırasında oluşan durumları azaltmaktadır.

Asana, nefes çalışmaları, meditasyon ve pelvik taban çalışmalarından oluşan hamile yogası dersleri 1 saat sürmektedir. Kişiye göre organize edilmektedir.

Normal bir hamilelik sürecinden geçen bütün gebeler bu derslere katılabilir. Dersler ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişecektir.

  • Eğer sizin hamileliğiniz sürekli dinlenme, hareketsizlik gerektiren, sizi psikolojik olarak yoran bir hamilelik ise, bu durumda size sadece nefes, meditasyon ve derin gevşemeden oluşan, daha hareketsiz bir ders önerilecek ve stres, kaybetme korkusu gibi duyguları yenmenize yardımcı olunacaktır.
  • Eğer, hamile kalmaya çalışıyor, tüp bebek tedavisi görüyorsanız, hamileyseniz ve hamilelik depresyonunun içinden geçiyorsanız, doğum yapmış ve lohusa depresyonunu tecrübe ediyorsanız, yine bu derslere katılabilirsiniz. Stres, mutsuzluk, yalnızlık, korku, kendini yetersiz hissetme, bebekle bağ kuramama gibi durumlar çok sık yaşanmakla birlikte maalesef yeterince konuşulmamakta ancak bu derslerin çok fayda sağladığı sorunlardır.

Bireysel özel dersimiz birer saatlik 4 oturumdan oluşmaktadır. Oturum tarihlerine ve saatine hocanızla birlikte karar vereceksiniz.

Fizik ve Mühendislik eğitimi aldıktan sonra büyük fabrikalarda İşletme Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Daha fazla makine sesi duymak istemeği için işten ayrılıp İngiltere’ye dil eğitimine gitti. Bir sene İngiltere macerasından sonra tekrar Türkiye’ye dönüp kendini kurumsal hayatın içinde bir plaza çalışanı olarak buldu ve şimdilik bir plaza çalışanı olarak devam ediyor.

“Bu süreçte kendim için bir şeyler yapmalıyım” diye düşünürken bir arkadaşının yogaya başladığını öğrenip onunla birlikte Om Yoga’ya giderek başlangıç dersleri aldı. Bir süre ara verdikten sonra tekrar yogaya döndü. İlk önceleri boş günlerinde Yoga yaparken zamanla Yoga hayatının merkezine yerleşti.

Yoga’da daha fazla derinleşmek için başladığı Temel Eğitmenlik Eğitimini bitirdikten sonra tecrübesini daha fazla insanla paylaşmak istediğine karar verdi ve aktif olarak eğitmenlik yapmaya başladı.

Aldığı her eğitim sonrası daha fazla derinleşmek, daha fazla öğrenmek ve bunları diğer insanlarla paylaşmak için yeni eğitimlerle ömür boyu öğrencilik kariyerine devam ediyor.

Sertifikaları:

Yoga Alliance International, 200 saat, Bora Ercan ve İrem Greenfield, 2015
Yoga Alliance International, İleri Seviye, 150 saat, Bora Ercan, 2017
Vinyasa Yoga, Ellerle Yönlendirme, Restoratif Yoga, 50 saat, Mey Elbi
Meditasyon Uzmanlık Eğitimi, 300 saat Bora Ercan 2017-2018
Hamile Yogası, 40 saat, 2018

Atölyeler:

Usui Shiki Ryo Reiki (1. ve 2. Seviye)
Upanishad Meditasyonları: Teori ve Pratik, Bora Ercan
Inversions Ws , Zoli Zyogi
Vinyasa Serileme Atölyesi, İrem Greenfield